5, 10, 15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

echopowiatu_wóz_strażacki

 

18 grudnia 2001

Powiatowy Urząd pracy podał dane za kończący się rok, który pod względem bezrobocia była fatalny. Rok wcześniej liczba bezrobotnych w powiecie sochaczewskim wynosiła 4 900 osób, a 2001 kończył się liczbą 5 750. Jedyną gminą, w której bezrobocie zmalało, był Teresin.

Jakub Grabiec, wiceprzewodniczący Rady Miasta, zrezygnował – bez podawania przyczyn – ze swojego stanowiska. Na jego następcę wybrano Jana Anyszewskiego. Interesującym stwierdzeniem radny Grabiec zakończył pełnienie swojej funkcji: Boże, chroń Andrzeja Olejnika! (ówczesnego przewodniczącego). Tu radny także nie wyjaśnił, dlaczego wystosował taką inwokację.

Po kilku tygodniach sporów radnym wojewódzkim udało się dojść do porozumienia w sprawie wyboru marszałka. Został nim Adam Struzik, który tę funkcję piastuje nieprzerwanie do dziś. Na tym szczeblu to zdecydowanie samorządowy rekord Polski.

24 grudnia 2001

Redakcja postanowiła zapytać wróżkę Danutę, jaki będzie 2002 rok dla Sochaczewa. Wyszło na to, że będzie dużo miłości, dużo związków, nie zabraknie narodzin i ślubów. Jak mówiła wróżka, nawet rządowe cięcia urlopów macierzyńskich miały nie przeszkodzić w owocnej prokreacji. Miasto miały ominąć kataklizmy i zawirowania. Miało też nie być przesadnej euforii – ogólnie zapowiadał się spokojny rok. Tarot mówił też, że górą będą kobiety. A karta Koło Fortuny oznaczała, że z dołka się nie wygrzebiemy. Kiedyś tak, ale nie w 2002 roku…

echopowiatu_redakcyjna_choinka

19 grudnia 2006

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa wybrała – w drodze konkursu – nowego prezesa. Odwołanego Grzegorza Muśkę zastąpił Stanisław Dziekoński. Jednocześnie urzędowanie zaczęła nowa główna księgowa. Zaczynały się znacznie spokojniejsze czasy dla SML-W.

Dziennikarka Radia FAMA Dorota Klawenek otrzymała nagrodę Głównego Inspektora Pracy za popularyzowanie tematyki związanej z bezpieczeństwem i prawem pracy. Nagrodą wyróżniono 25 dziennikarzy z całej Polski.

Trwał odbiór techniczny nowo wybudowanej ulicy Olimpijskiej w Sochaczewie. Do wykonania pozostał już tylko wylot w ulicę Piłsudskiego.

Sochaczewski szpital nie podpisał proponowanego przez NFZ kontraktu. Fundusz zaproponował kwoty o 5 procent niższe niż w poprzednim roku, na co szpitale, i tak zadłużone i w trudnej sytuacji, nie mogły się zgodzić, szczególnie, że w życie miały wejść podwyżki dla pracowników. Kontrakty powinny być więc o 30 procent wyższe.

echopowiatu_Dorota_Klawenek

20 grudnia 2011

Rada Miejska uchwaliła budżet Sochaczewa na 2012 rok. Dochody miały wynieść 96,8 mln zł, natomiast wydatki 101,5 mln zł. Na inwestycje zaplanowano ponad 16 milionów. Zabezpieczono środki na zakup dwóch autobusów dla ZKM i inwestycje drogowe, w tym wsparcie dla Powiatu Sochaczewskiego (400 tys. zł na skrzyżowanie ul. Gawłowskiej i Płockiej i 100 tys. zł na przygotowanie przez Starostwo dokumentacji technicznej ul. Staszica).

14 grudnia w Kozłowie Biskupim oddano do użytku kolejnego Orlika. Orliki miały już wcześniej Szymanów i Iłów, a kolejny, jeszcze przed końcem roku, miał być oddany do użytku w Rybnie.

Sochaczewscy strażacy otrzymali prezent pod choinkę – ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup wartego 800 tysięcy pojazdu wsparły lokalne samorządy.

Ruszyła budowa kompleksu handlowego w Wójtówce. 15 grudnia poświęcono miejsce prac i wbito pierwszą łopatę.

Trwała budowa kanalizacji w dzielnicy Karwowo.

echopowiatu_wóz_strażacki

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)