5, 10, 15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

2007

 

8 stycznia 2002

Sochaczewski Urząd Stanu Cywilnego podsumował rok 2001. Na koniec roku w mieście mieszkały 39 123 osoby. Urodziło się u nas 714 dzieci, którym najczęściej nadawano imiona Jakub, Maciej, Mateusz, Mariusz, Kacper, Patrycja, Karolina, Aleksandra, Klaudia i Wiktoria. W ciągu roku zawarto w Sochaczewie 209 małżeństw. Zmarło 596 osób.

Rok podsumowała także policja. Ze statystyk wynikało, że w 2001 roku na terenie powiatu doszło do 123 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 15 osób, a 139 zostało rannych.

„Mocny” cytat z sejmowej mównicy: „Kwestionowanie decyzji sejmu przez Samoobronę jest troszeczkę nieprzyzwoite” – powiedział Marek Borowski. Aż się łezka w oku kręci z żalu za tak parlamentarnym językiem…

W Teresinie uroczyście oddano do użytku nową halę sportową przy Zespole Szkół Rolniczych. Poświęcenia dokonał prymas Józef Glemp.

Tomasz Nałęcz, wówczas wicemarszałek Sejmu, wybrany z naszego rejonu, otworzył w Sochaczewie swoje biuro poselskie.

2002

2 stycznia 2007

Nowym zastępca burmistrza Sochaczewa Bogumiła Czubackiego został Krzysztof Ciołkiewicz, wcześniej wieloletni prezydent Żyrardowa. Dotychczasowy wiceburmistrz Krzysztof Brymora po czterech latach pełnienia funkcji zdecydował o zakończeniu swojej przygody z samorządem.

Ile zarabiał 10 lat temu starostwa sochaczewski? 4 980 złotych pensji zasadniczej, 1 920  zł. dodatku funkcyjnego, 978 zł stażowego oraz dodatek specjalny w wysokości 4 724 zł. W sumie dawało to kwotę 10 512 zł brutto. Takie uposażenie dla Tadeusza Korysia uchwalili radni.

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zostało uhonorowane medalem „Pro Memoria” za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach walczących o niepodległość Polski w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

Mieszkańcy Sochaczewa przywitali nowy rok na placu Kościuszki z zespołem Eljot.

Zarząd Powiatu ogłosił otwarty konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego.

2007

3 stycznia 2012

Bardzo gorąca była sesja Rady Powiatu, podczas której zaproponowano uchwałę zmieniająca statut powiatu tak, aby obok starosty i wicestarosty powołać trzeciego etatowego członka zarządu. Propozycja wywołała energiczne i chwilami niezbyt kulturalne dyskusje, które jednak na niewiele się zdały. Uchwała przeszła z przewagą zaledwie jednego głosu.

Realna była groźba zlikwidowania sochaczewskiego Sądu Rejonowego. Energiczne działania podjął prezes sądu Jacek Woźnica, zaangażowały się także wszystkie samorządy powiatu.

W Kozłowie Biskupim kierowca Lublina, mając we krwi ponad 2 promile alkoholu, uderzył w… policyjny radiowóz, po czym usiłował zbiec z miejsca zdarzenia. Nie udało mu się, został zatrzymany w areszcie. Policjanci wyszli z kolizji bez obrażeń. To, że kierowca był pijany, to jeszcze nie wszystko – w ogólnie nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami…

2012

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)