5, 10, 15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

2002

11 czerwca 2002

Varius Manx, Oddział Zamknięty i Irena Jarocka to gwiazdy Dni Sochaczewa 2002. Pogoda tym razem nie była łaskawa dla uczestników imprezy – ale okazało się, że nawet gradobicie nie było w stanie zniechęcić tych, którzy chcieli się bawić. Impreza odbyła się w muszli koncertowej na podzamczu.

W nocy z 2 na 3 czerwca ktoś podłożył ogień w przedszkolu w Chodakowie. Podpalacze to najprawdopodobniej zawiedzeni złodzieje, którzy wcześniej dostali się do budynku i skradli jedynie radio i kilka zabawek. Spaleniu uległa sala lekcyjna, aneks jadalny i kuchenka.

Na listach przebojów swoje królowanie rozpoczął utwór „Baśka” zespołu Wilki. Słuchaliśmy też wtedy „Tanga straconych” Ich Troje, „Here I am” Bryana Adamsa czy „How You Remind Me” zespołu Nickelback.

Weszła w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, w myśl której używanie fotelików samochodowych dla dzieci stało się obowiązkowe.

2007

12 czerwca 2007

Tym razem sochaczewian podczas święta miasta bawili Maryla Rodowicz (na jej koncercie były prawdziwe tłumy), The Jet Set, IRA oraz kabaret Moralnego Niepokoju. Na placu Kościuszki odbyło się „Spotkanie w kolorze czekolady” prowadzone przez popularnego wówczas Conrado Moreno. Był też akcent mniej popularny – Sochaczewskie Warsztaty Muzyczne, podczas których wystąpili między innymi Władysław Komendarek, zespół PTOKI czy Point of View.

Po ponad roku oczekiwania i zawirowań prawnych otwarto wreszcie sochaczewski market Kaufland.

Oddano do użytku przebudowaną ulicę Olimpijską w Sochaczewie. Na rondzie w Chodakowie trwały ostatnie prace budowlane.

Rozpoczął działalność Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Sochaczewie, powołany uchwałą Rady Powiatu z maja. Ośrodek spełniał funkcje diagnostyczne, konsultacyjne, terapeutyczne i hostelowe – osoby w trudnych sytuacjach życiowych mogły liczyć na dach nad głową i opiekę.

2012

12 czerwca 2012

Tym razem na Dniach Sochaczewa wystąpili Dżem, Władysław Komendarek i Robert Rozmus. Podczas uroczystej sesji inaugurującej święto miasta nadano aż trzy Honorowe Obywatelstwa – otrzymali je ksiądz Józef Kwiatkowski, Ryszard Łakomski i pośmiertnie Ignacy Włodzimierz Garbolewski.

Odbył się także, po raz trzeci, Zlot Miłośników Zabytkowej Motoryzacji.

Rozpoczynały się mistrzostwa Europy w piłce nożnej organizowane wspólnie przez Polskę i Ukrainę, a na Dniach Sochaczewa jak zawsze obecna była delegacja z ukraińskiego Gródka Podolskiego.

Gazety przejrzała

Izabela Goryniak

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)