5, 10,15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

2003ok

4 marca 2003

Minęło sto dni nowej kadencji samorządów – po raz pierwszy wójtowie i burmistrzowie wybierani byli bezpośrednio przez mieszkańców. Redakcja poprosiła włodarzy o pierwsze podsumowania. Wójt Brochowa Andrzej Fijołek zapowiadał dalszy ciąg rozbudowy kanalizacji w Brochowie, Konarach i Plecewicach. Deklarował też działania, które miały ściągnąć do gminy inwestorów. Czesław Chodakowski, wójt Nowej Suchej, mówił o kontynuacji zadań rozpoczętych w poprzedniej kadencji, zwłaszcza wodociągowania. Wszyscy wójtowie podkreślali, że pierwsze sto dni kadencji to przede wszystkim czas regulowania pracy rad i sprawy organizacyjne.

Do nietypowego incydentu doszło w Teresinie. 23 stycznia odbyły się tam wybory uzupełniające do Rady Gminy. W tym dniu ktoś rozrzucił na dworcu fałszywe karty do głosowania. Nie miały one oczywiście wpływu na wynik, bo nie posiadały pieczęci komisji wyborczej, niemniej zagadka pozostawało, kto się w ten sposób „zabawił”. Policja prowadziła śledztwo w tej sprawie.

Radio Fama obchodziło swoje 10 urodziny. Na zdjęciu ówczesna załoga.

2003

4 marca 2008

Władze miasta zdecydowały o utworzeniu klas integracyjnych w Gimnazjum nr 2.

Policja zatrzymała szajkę złodziei, którzy przez pół roku w parku Garbolewskiego i okolicach dokonywali rozbojów i kradzieży – ich łupem padały przede wszystkim telefony komórkowe. Złodzieje mieli też na koncie włamania do samochodów i mieszkań. W sumie dokonali 20 przestępstw.

Sesje Rady Miasta trwały wówczas, jak niektórzy pamiętają, kilka ładnych godzin, bywało, że po 8-9. Zatem sesję, która zakończyła się po niespełna pięciu godzinach, odnotowały wszystkie gazety.

2008

5 marca 2013

Niezwykle uroczyście zainaugurowane „Sochaczewskie Spotkania z Chopinem”. Na pierwszym koncercie cyklu wystąpił Szczepan Kończal, a listy Chopina czytali Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński.

Sochaczewscy radni nadal rozważali utworzenie w mieście strefy płatnego parkowania. Wówczas projekt obejmował ulice Wąską, Reymonta, Narutowicza, Batorego, Żeromskiego, Pokoju, Senatorską i Polną oraz plac św. Dominika i plac Kościuszki.

W ramach Muzealnych Spotkań z Żołnierzami Niezłomnymi w muzeum gościli Leszek Andrzej Mroczkowski i Stefan Kania.

Gazety przejrzała Izabela Goryniak

2013

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)