5, 10,15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

echo-powiatu-5,10,15-2002

7 maja 2002

Trwały kolejne konflikty w Radzie Miasta. Wówczas burmistrza wybierała Rada, wiceburmistrzów również. Urzędujący burmistrz Stanisław Szulczyk utracił zaufanie do swojego zastępcy Stanisława Popławskiego i na prośbę klubu radnych SLD złożył wniosek o odwołanie go ze stanowiska. Zarzuty były poważne – radni pisali, że St. Popławski utracił zaufanie społeczne „polegające na narastaniu społecznego niezadowolenia oraz eskalującej społecznej agresji do osoby p. St. Popławskiego, spowodowanej brakiem akceptacji dla jego działalności na swoim stanowisku pracy” (cytat dosłowny). Zwracano też uwagę na arogancki stosunek wiceburmistrza do interesantów. Decyzje Rada miała podjąć po zapoznaniu się z dokumentami i głębszej analizie.

Budowa sochaczewskiej obwodnicy przebiegała bez przeszkód. Ekipy budowlane pracowały wtedy w okolicy ulic Tartacznej i Miłej w dzielnicy Boryszew. Zgodnie z planem posuwały się też prace przy budowie młodzieszyńskiej obwodnicy.

Rada Gminy Nowa Sucha podjęła uchwałę o zerwaniu współpracy z firmą Eco-Mass, prowadzącą budowę wysypiska w Starym Dębsku. Firma oczekiwała poważnego zadośćuczynienia finansowego. Zapowiadały się dalsze problemy…

8 maja 2007

Przebudowany ze starego biurowca blok socjalny przy ul. Trojanowskiej 64 był już gotów do zasiedlenia. Jeszcze w maju miało się do niego wprowadzić 12 rodzin członków Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy mieli duże zadłużenie. W ten sposób SMLW zamierzała zacząć realizować wyroki eksmisyjne i uzdrawiać swoją sytuację ekonomiczną.

echo-powiatu-5,10,15-2007

Ulica Poprzeczna w Sochaczewie zyskiwała nowe oblicze. Trwały prace rozbiórkowe, znikała stara, wiejska zabudowa, na jej miejscu miała powstać nowa, o mieszkalnym i usługowym charakterze.

W gminie Teresin w ciągu krótkiego czasu doszło do trzech groźnych pożarów, co sprawiło, ze mieszkające w spalonych domach rodziny straciły dach nad głową. Pogorzelcami zajęły się władze gminy udzielając im kompleksowej pomocy.

8 maja 2012

Tym razem zamiast tekstu kilka zdjęć z majówki konstytucyjnej, która odbyła się na placu Kościuszki.

echo-powiatu-5,10,15-2012

echo-powiatu-5,10,15

echo-powiatu-5,10,15.

Gazety przejrzała

Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)