5,10,15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

2003

13 lutego 2003

W całym kraju rolnicy blokowali drogi. Powodem były warunki, na jakich Polska miałaby wejść do Unii Europejskiej. Protest odbył się także w Sochaczewie. Rolnicy zablokowali trasę A2 na wysokości placu Kościuszki. Blokada miała potrwać trzy godziny, ale policja otrzymała rozkaz usunięcia protestujących z drogi. Było to około 50 osób. W wyniku negocjacji protestujący zakończyli blokadę po godzinie. W następnych dniach rolnicy ustawiali blokady na skrzyżowaniu ulic Płockiej i Gawłowskiej. Raz przepuszczali samochody wahadłowo, innym razem przechodzili stale po pasach. Protest znacząco utrudnił życie kierowcom, a policja usuwała protestujących z drogi. – Będziemy protestować aż do osiągnięcia zaplanowanego celu – zapowiadał Sławomir Tomaszewski.

W kronice policyjnej odnotowano aż trzy zdarzenia drogowe z udziałem samochodów Łada. Jeździło ich wtedy po polskich drogach sporo. Ktoś je jeszcze pamięta?

2008

12 lutego 2008

Zgodnie z zapowiedziami spółki Mazowiecki Port Lotniczy lotnisko w Bielicach mogłoby zacząć działać już w 2011 roku. Podpisano ostateczne dokumenty, także z partnerami prywatnymi. W skład spółki wchodziły samorządy gminy i miasta Sochaczew, samorząd województwa, gmina Teresin, Barbara i Zbigniew Komorowscy oraz firma Meinl Airports International.

Podliczono ostateczne efekty zbiórki podczas finału WOŚP w Sochaczewie. Sztab w hufcu zebrał 60 042 zł, a sztab w Gimnazjum nr 2 kwotę 17 290 zł.

Ekipy remontowe ocieplały budynek Urzędu Miejskiego. Potem miała rozpocząć się nadbudowa czwartego piętra. Wymieniono instalacje centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjne, pogłębiono piwnice. Część starych, drewnianych okien także uległa wymianie.

Zwycięzcą Halowej Ligi Piłki Nożnej została ekipa Dach-Maxu Teresin.

2013

12 lutego 2013

Nadchodziła „śmieciowa rewolucja”, czyli przejęcie gospodarki śmieciowej przez samorządy. Rady miast i gmin uchwalały stawki, które mieli płacić mieszkańcy za odbiór śmieci, jednak ich ostateczna wysokość uzależniona była od wyników przetargów. Rozpoczęła się akcja informacyjna dotycząca zmian, a mieszkańcy musieli zadeklarować, czy będą segregować śmieci, czy nie.

Na Bzurze i Wiśle nadal utrzymywał się wysoki stan wody, jednak powódź przestała już zagrażać mieszkańcom.

Trwała przebudowa sochaczewskich kramnic.

Gazety przejrzała

Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)