5,10,15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

2003

18 lutego 2003

Sprawa zagospodarowania pól czerwonkowskich nadal budziła wiele emocji. Należące wówczas do powiatu działki chciała kupić firma Gazeley, która planowała tam swoje inwestycje. Większości radnych powiatowych nie przypadły one do gustu. Działki były wówczas jeszcze ziemią rolną i nie przeprowadzono jeszcze procedury ich przeznaczenia na inne cele. Zarząd Powiatu jednak stał na stanowisku, że pola należy jak najszybciej sprzedać.

Opracowano mapę najbardziej zagrożonych przestępczością rejonów Sochaczewa. Jak z niej wynikało, najczęściej do rozbojów dochodziło wówczas w rejonie od ulicy Warszawskiej do Żyrardowskiej, a szczególnie na odcinku ulicy Piłsudskiego od ronda do 1 Maja. Z kolei bójki i pobicia najczęściej miały miejsce w Chodakowie oraz w okolicach bloków między skrzyżowaniem a kościołem w Trojanowie. Najwięcej włamań do domów odnotowywano na Karwowie, a do samochodów w centrum miasta. Do kradzieży kieszonkowych dochodziło najczęściej w rejonie targowiska miejskiego.

Na zdjęciu kadr z dorocznego koncertu Abstraktu.

2008

19 lutego 2008

Z cmentarza w Kamionie skradziono około stu figurek Jezusa z krzyży nagrobnych. W wyniku policyjnego śledztwa ustalono, że sprawcami byli dwaj młodzi mieszkańcy Wyszogrodu, którzy mieli też na swoim koncie kradzież blachy z dachu kościoła oraz z dachu wyszogrodzkiej poczty.

Trwała wymiana starych skrzynek pocztowych na nowe, dostosowane do unijnych wymogów. Dotychczas właścicielami większości skrzynek w blokach była Poczta Polska, zgodnie w nowymi procedurami miały się jednak do nich mieścić wszystkie przesyłki, także innych operatorów. Oporów było sporo, ale proces, trwający już niemal pięć lat, powoli dobiegał końca.

Trwała budowa sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie. Zakończenie prac zaplanowano na listopad.

2013

19 lutego 2013

Policjanci z Teresina ustalili i zatrzymali sprawców, którzy obrzucili kamieniami pociąg pospieszny. Zatrzymano sprawców w wieku od 15 do 19 lat. Czynności policjantów wykazały, że młodzi ludzie z zatrzymanej grupy wraz z jeszcze jednym sprawcą w ciągu trzech ostatnich lat wielokrotnie uszkadzali wnętrza pociągów – wybijali szyby i oświetlenie, kradli czujniki z torów, uszkodzili dwie kamery monitoringu, uszkodzili skrzynkę elektryczną oświetlenia ulicznego w Teresinie, rozbili gablotę informacyjną przy peronie w Serokach. Sprawcy uszkodzili również rogatkę i wrzucili ją pod nadjeżdżający pociąg.

Na zdjęciu kadr z karnawałowego balu w Miejskim Ośrodku Kultury w Sochaczewie.

Gazety przejrzała Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)