5,10,15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

2003

25 lutego 2003

W Sochaczewie gościł Andrzej Wajda. Przyjechał na zaproszenie organizatorów I Sochaczewskiego Festiwalu Filmowego. Reżyser spotkał się z uczniami szkół z terenu powiatu, opowiadał o swojej karierze i polskiej szkole filmowej. W ramach festiwalu odbyło się też spotkanie z Ewą Ziętek, odtwórczynią woli Panny Młodej w „Weselu”.

Po raz kolejny wzrosła liczba bezrobotnych zarejestrowanych w sochaczewskim PUP. Na koniec stycznia wynosiła 5 865 osób i była wyższa o 229 niż zanotowana na koniec grudnia 2002 roku.

Coraz bliżej było do wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej. Odbywały się liczne debaty i spotkania. Jedno z nich miało miejsce w MOK przy ul. Żeromskiego. Z mieszkańcami miasta spotkali się między innymi posłowie Paweł Piskorski i Benedykt Suchecki oraz senator Zbigniew Kruszyński.

2008

26 lutego 2008

Starosta sochaczewski zarabiał wówczas 10 512 zł, a jego zastępca 9 106. Dyrektorom wydziałów płacono od 4 000 do 5 300 zł, dieta radnego wynosiła 1 000 zł, przewodniczącemu Rady wypłacano miesięcznie 1 900 zł, a wiceprzewodniczącym 1 700.

Sochaczew odwiedziła grupa policjantów z angielskiego Melton. Przyglądali się metodom pracy polskich funkcjonariuszy, poznawali też specyfikę naszego kraju. Jak zaznaczali – to bardzo potrzebne, bo w angielskich miastach coraz częściej widać Polaków.

Komisja Europejska zakwestionowała polską ustawę o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych, otwierając pierwszy etap postępowania, które mogło się zakończyć przed Trybunałem Sprawiedliwości. Chodziło o ustawę autorstwa Samoobrony, która uzależniała powstawanie sklepów o powierzchni 400-2000 metrów od zgody rady gminy, a większych rady i sejmiku wojewódzkiego.

2013 (1)

26 lutego 2013

Do Bielic przeniosła się 3 Warszawska Brygada Rakietowa. Uroczystość powitania odbyła się na placu Kościuszki. Nie zabrakło efektownej defilady.

Po raz pierwszy odbyła się Sochaczewska Gala Sportu. Tytuł najlepszego Sportowca Roku przyznano Emilii Banaszek, a Trenerem Roku został Marcin Stencel. Oboje wyłonieni zostali w głosowaniu mieszkańców. Działaczem Roku został Józef Szajewski.

Gazety przejrzała

Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)