5,10,15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

2008

11 marca 2003

Nowy starosta sochaczewski Józef Gołębiowski podsumowywał pierwsze sto dni swojej kadencji. Mówił między innymi, że w początkowym okresie najwięcej wysiłku skierowane było na prace organizacyjne oraz konieczność przygotowania budżetu na 2003 rok. Przyjęto też do realizacji zamierzenia inwestycyjne, polegające przede wszystkim na kontynuowaniu rozpoczętych już remontów w placówkach oświatowych. Ogromne zainteresowanie społeczne budziła sprawa tzw. pól czerwonkowskich, na zagospodarowanie których starostwo poszukiwało inwestora.

2003

11 marca 2008

Spłonął budynek tak zwanej „małej czwórki”. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin, mimo jednak dużego zaangażowania sił i środków pawilon spłonął doszczętnie. Kilka miesięcy wcześniej budynek został opuszczony przez dzieci z klas I-III, które dzięki rozbudowie głównego budynku szkoły mogły się przenieść do lepszych pomieszczeń. Rada Miejska wyraziła zgodę na sprzedaż terenu, w zamian za rozbiórkę budynku i utylizację azbestu z płyt wiórowych, z których był wybudowany. Tymczasem jednak budynek „straszył”, a kilka razy wcześniej miały już miejsce drobniejsze pożary. Tym razem niemal na pewno doszło do podpalenia – udanego. Akcję gaśniczą obserwowały setki mieszkańców miasta, którzy często utrudniali pracę strażakom.

Rolnik z gminy Rybno, Andrzej Nowak, zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na Producenta i Hodowcę Trzody Chlewnej. Zwycięstwo przyznali mu czytelnicy branżowej gazety „Trzoda chlewna”.

12 marca 2013

Trwała budowa Żłobka Miejskiego w Sochaczewie. Za ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych powstawał nowoczesny, spełniający wszelkie kryteria obiekt, którego oddanie zaplanowane było na styczeń następnego roku.

W Sochaczewskiej Lidze Futsalu zwyciężyła ekipa Chodakowa, kolejne miejsca zajęli Fast Service, Hegor i Mars. W sumie zagrało 12 drużyn. Królem strzelców został Kamil Stencel z Fast Serwice, który pokonał bramkarzy aż 25 razy.

2013

Na zdjęciu ówczesna załoga sochaczewskiego radia, które świętowało dwudzieste urodziny.

Gazety przejrzała

Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)