Akcja „Czyste niebo z SIME Polska” trwa! [REKLAMA]

str03

SIME Polska jest w trakcie akcji promocyjnej „Czyste niebo z SIME Polska” poruszającej temat czystego środowiska wokół nas i tego, jak możemy sprawić by nad naszymi domami zagościło błękitne niebo bez smogu. Pan Jerzy Trzciński, Dyrektor Zarządzający SIME Polska opowiedział nam o szczegółach akcji.

– Niedawno zaczęli Państwo akcję promocyjną “Czyste niebo z SIME Polska”. Na czym ma ona polegać?
– Tak, właśnie jesteśmy w trakcie wielkiego odliczania. Odliczamy wspólnie 50 dni do finału Akcji. Przez cały ten czas, mieszkańcy Sochaczewa, Teresina i i innych gmin przez które przebiegają gazociągi SIME Polska będą mogli skorzystać z naszej promocji. 

– Na czym ma polegać ta promocja?
– Każdy kto podpisze z nami w tym okresie (tj. pomiędzy 2626 kwietnia a 09 czerwca br.) umowę o przyłączenie do sieci gazowej i wniesie opłatę przyłączeniową dostanie Nagrodę – mapę do celów projektowych instalacji gazowej.  

– Co to za mapa i skąd ten pomysł?
– Taka mapa jest niezbędna by móc przyłączyć się do sieci gazowej, a jej wartość jest spora – bo ponad 500 zł. Otrzymają ją klienci którzy podpiszą z nami umowę w okresie Promocji. A dodatkowo, każda z tych osób weźmie udział w losowaniu Nagrody Specjalnej wartej 5 tysięcy złotych – kotła gazowego znanej marki VIESSMANN.

– Rozumiem, że dzięki Państwa promocji możemy nie tylko zyskać naprawdę wartościowe nagrody, ale także zadbać o czyste środowisko. Hasłem przewodnim Waszej akcji promocyjnej są słowa “Zrób coś dobrego dla dobra wspólnego! Gaz pod Twoim dachem, czyste powietrze pod wspólnym niebem”. Skąd takie hasło?
– Celem nadrzędnym naszej akcji jest sprawienie by w końcu nad sochaczewskimi domami zagościło czyste niebo – czyli czyste powietrze. Dzięki wykorzystywaniu gazu do ogrzewania we własnym domu zamiast węgla czy koksu, wspólnie możemy zmienić na zdrowsze środowisko wokół nas. Zdrowsi będziemy nie tylko my i nasza rodzina, ale pomagamy w ten sposób także naszym sąsiadom i mieszkańcom całego rejonu. Gaz to po prostu sama czysta energia. A teraz SIME ułatwia podjęcie tej decyzji przez swoją promocję. Wspólny ważny cel. Czyste środowisko. To jest w tej akcji najlepszą nagrodą.

Wspomina Pan o sochaczewskim niebie, ale wiem, że obszar obowiązywania promocji jest bardzo duży i wykracza poza granice miasta Sochaczew?
– Faktycznie, akcja obejmie wszystkie gminy, w których jesteśmy obecni, czyli powiat sochaczewski, a w nim gminy Teresin, Sochaczew, Nowa Sucha, Brochów. A poza nim, gminy: Baranów, Błonie, Kampinos, Leszno. Dodam, że promocja dotyczy nie tylko ulic w których już jesteśmy obecni z naszą siecia gazową, ale także tych osiedli gdzie będziemy w tym roku budować gazociąg np. osiedle Karwowo w Sochaczewie, miejscowość Kampinos w gminie Kampinos, Gawartowa Wola w gminie Leszno. Wszystkie szczegóły mogą Państwo sprawdzić na naszej stronie internetowej www.simepolska.pl lub na naszym Facebooku.

– Cel akcji rzeczywiście jest ważny, ale wielu ludzi uważa, że jest to drogie rozwiązanie. Jak to wygląda w praktyce?
– Nie, nie, nie! Muszę stanowczo zaprzeczyć! Gaz ziemny jest znacznie tańszy w eksploatacji od oleju opałowego i płynnego gazu LPG. Koszt ogrzewania gazem jest porównywalny do kosztu zużycia węgla opałowego. Ale jest nieporównywalnie wygodniejszy od węgla. Nie trzeba go magazynować, przenosić ani pamiętać o doładowaniu kotła. Obsługa jest higieniczna – nie ma pyłu, sadzy ani popiołu unoszącego się w powietrzu. Szczególnie dla starszych osób i rodzin z dziećmi jest idealnym rozwiązaniem.

– A z tą „ekologicznością” gazu ziemnego to nie jest trochę przesada?
– Wystarczy tylko jedno porównanie. Jeżeli do ogrzania dwóch osiedli takich samych 200 domków jednorodzinnych używać będziemy, na jednym osiedlu gazu ziemnego, a na drugim węgla, to w ciągu roku na pierwszym osiedlu wyemitowanych zostanie 1 kg cząsteczek stałych – pyłów, a na drugim ok. 30 000 kg! Takie są realia. Te 30 ton pyłów widać na elewacjach naszych domów, ale znaczna część trafia do naszych płuc.

 – To bardzo ciekawe. Wydaje się, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych zalet użytkowania gazu ziemnego.
– Między innymi dlatego właśnie pojawił się pomysł naszej akcji. Chcemy uświadomić ludziom, że gaz jest zdrowym, wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem. A co równie ważne, używając go, możemy razem zrobić coś dobrego dla dobra wspólnego. Teraz w trakcie trwania promocji jest to jeszcze łatwiejsze. No i można wygrać naprawdę wartościową nagrodę – kocioł gazowy renomowanej marki VIESSMANN.  Trzeba powiedzieć, że beneficjentem naszej akcji będą wszyscy mieszkańcy Ziemi Sochaczewskiej, bo wszyscy oddychamy tym samym powietrzem!

– To kiedy finał?
– Losowanie nagrody specjalnej odbędzie się podczas Dni Sochaczewa planowanych na 10 i 11 czerwca. W tym roku firma SIME Polska przygotowała wiele dodatkowych atrakcji dla mieszkańców. Każdy będzie też mógł porozmawiać o użytkowaniu gazu z naszym ekspertem. Serdecznie zapraszamy!

– Zatem nie możemy się doczekać i będziemy wspólnie odliczać do finału! A przez ten czas pamiętajmy o czystym środowisku. Warto o nie dbać. Na przykład z SIME Polska. Dziękujemy.
– Dziękuję. 

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)