Brązowi juniorzy Orkana

echopowitu_brzowi_medalici_orkan1

Juniorzy Orkana Sochaczew w rugby zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski rugby piętnastoosobowym. W meczu o trzecie miejsce pokonali Juvenią Kraków 12:10.

Mistrzostwa Polski były jednocześnie Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Od poniedziałku do niedzieli rywalizacja o miano najlepszej drużyny w Polsce odbywała się w Siedlcach. W pierwszym meczu podopieczni Jakuba Sekleckiego zremisowali z Juvenią Kraków 5:5. Następnie ulegli Budowlanym Łódź 5:19, czym zamknęli sobie drogę do finału. Żeby myśleć o medalu trzeba było w ostatnim meczu pokonać Lechię Gdańsk. ta sztuka się udała, bo Orkan zwyciężył 18:0. Jak się później okazało sochaczewski zespół pokonał jako jedyny późniejszych mistrzów Polski. W meczu decydującym o trzecim miejscu ponownie w tych mistrzostwach na drodze stanęła ekipa z Krakowa. I choć Juvenia miała optyczną przewagę przez cale spotkanie, to po końcowym gwizdku ze zwycięstwa cieszyli się rugbiści Orkana. 

Eliminacje:

RC Orkan Sochaczew – RzKS Juvenia Kraków 5:5 (5:0).
Punkty: Adam Litwińczuk

RC Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź 5:19 (0:14)

Punkty: Patryk Paradowski 5

RC Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 18:0 (10:0)  

Punkty: Krystian Mechecki 6, Patryk Paradowski 5, Antek Gołębiowski 5, Daniel Woźniak 2.

Mecz o III miejsce

RC Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 12:10 (12:5)

Punkty: Patryk Szwarc 5, Adam Litwińczuk 5, Krystian Mechecki 2

Buchan(Adamczyk), Paradowski,  Brodowski (Wiśniewski), Mroziński ( Misiak),  Olejek,  Litwińczuk (Gołębiewski),  Woźniak,  Książek, Pętlak (Król ),  Nowakowski,  Tarmanowski,  Mechecki,  Szwarc (Kitliński),   Dąbrowski (Dobijański),  Szufliński

Końcowa kolejność:

1. Lechia Gdańsk

2. Budowlani Lublin

3. Orkan Sochaczew

4. Juvenia Kraków

5. Budowlani Łódź

6. Arka Gdynia

Foto Krzysztof Lewandowski

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)