Centrum na ukończeniu

echopowiatu_centrum_brochów (1)

Już tylko tygodnie dzielą nas od oddania do użytku Gminnego Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego. Jak mówi wójt Piotr Szymański, to jedna z najważniejszych inwestycji na terenie gminy.

Gminne Centrum będzie dla mieszkańców dużym udogodnieniem, zwłaszcza dla osób, dla których uciążliwe są dojazdy do Sochaczewa. Poprawi się także komfort obsługi pacjentów i rozszerzy ich zakres. Do ośrodka doprowadzona zostanie sieć gazowa, co zmniejszy koszty eksploatacji.

Co ciekawe, inwestycja ta finansowana jest także bezpośrednio z cegiełek mieszkańców, gdyż zdecydowali oni o rezygnacji z wydzielenia z budżetu gminy funduszu sołeckiego, który może być przeznaczany na wiejskie potrzeby. Łącznie całość budowy Gminnego Centrum kosztować będzie 1 238 000 złotych.

Wójt Szymański ma także plan zagospodarowania starych pomieszczeń aktualnej siedziby gminnej służby zdrowia. Mieścić się tam będzie Urząd Gminy, który teraz pracuje w starym, prawie czterdziestoletnim baraku, budowanym kiedyś na wzór szwedzki jako prowizoryczne siedziby instytucji, szkół i przedszkoli. Siedziba ta jest teraz w stanie agonalnym i nie nadaje się już do remontu.

aw

echopowiatu_centrum_brochów (2)

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Hubert :

    O jakich cegiełkach tu mowa? nie było tu zbiórki żadnych cegiełek a całość inwestycji finansowana jest z kredytu w wysokości 1,6 miliona zł. !!! Z tego co wiem fundusz sołecki jest w całości pochłaniany przez ogólny budżet gminy już od kilkunastu lat bez przeznaczenia go na jakiś konkretny cel a ta informacja o jakichś cegiełkach to kolejny przejaw taniej propagandy sukcesu wójta Szymańskiego.

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)