Czas jak rzeka – przeboje Czesława Niemena

czeslaw-niemen-sanniki (2)

Piękne słoneczne niedzielne popołudnie (13 lipca br.) przyciągnęło do Sannickiego parku sympatyków i fanów muzyki Czesława Niemena. O godz. 17;00 w muszli koncertowej rozbrzmiewały hity lat 60 i 70-tych, w wykonaniu Jarosława Królikowskiego, przy akompaniamencie Jacka Telusa. Zgromadzona publiczność usłyszała największe przeboje i sentymentalne ballady, m.in. Pod Papugami, a także Czy mnie jeszcze pamiętasz?, Dziwny jest ten świat, Płonie stodoła i wiele innych. Koncert był dawką minionej muzyki, która z czasem staje się zapomniana, a w ten sposób została choć na chwile przywrócona do pamięci. To muzyka pokolenia naszych dziadków, rodziców, które właśnie zasiliło podczas koncertu ławy publiczności i mogło powrócić wspomnieniami do dawnych lat.

Koncert zorganizowany w ramach cyklu „Smaki muzyki” i projektu pn. ,,Zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu Mazowsza poprzez stworzenie kompleksowej i komplementarnej oferty turystycznej Zespołu Pałacowo – Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach’’ RPOWM 2007-2013. Działanie 6.2 Turystyka.

Wykonawca, który się wcielił w postać Czesława Niemena jako młodzieniec, wychował się na muzyce artysty. Twórczość Niemena nigdy nie pozostawała mu banalną i pozostaje do dzisiaj jako wielkie “wspomnienie”. „Pragnę śpiewać i śpiewać oraz jeszcze raz śpiewać Niemena!” – Jako jeden z bardzo niewielu, a nawet jedyny jako profesjonalista, nie małpuje i nie wyśpiewuje swego mistrza dla poklasku, ma ambicję, poprzez którą dotyka skutecznie postaci Niemena. Artysta sam o sobie mówi: „w tym chyba tkwi tajemnica tych nagrań i samego głosu tego wykonawcy, z którym przeżyłem wspaniałą i jedyną niepowtarzalną artystyczną przygodę, w której główną postacią pozostaje Czesław znad Niemna”

Po koncercie w oranżerii Pałacu odbył się wernisaż wystawy Zbigniewa Mieruńskiego pt. Album. Prace artysty cechują się własną inspiracja twórczą, otaczającym go życiem, wspomnieniami, a także wrażeniami i myślami. W pracach swoich artysta wykorzystuje różne techniki i instalacje. Prace zyskały uznanie nie tylko w Polsce, ale także na Litwie w Rosji, Niemczech i USA.

Wernisaż można obejrzeć do końca lipca od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 W Oranżerii Pałacu w Sannikach.

Organizatorami wydarzenia było Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach.

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)

Jolanta Róg

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)