Komenda coraz bliżej

echo_powiatu_nowa_komenda_2017

Coraz wyraźniej widać wyrastającą przy ul. 1Maja budowę sochaczewskiej komendy powiatowej policji. Prace trwają tam od kilku miesięcy a ich zakończenie przewidziane jest na wrzesień 2019 roku.

Ostatnie hucznie obchodzone wkopanie kamienia węgielnego w mury siedziby zgromadziło praktycznie wszystkich lokalnych decydentów i część stołecznych ministrów.

A skala zmian w stosunku do istniejącej komendy będzie ogromna. Nowa komenda to będzie duży, trzykondygnacyjny budynek z użytkową piwnicą. Na działce o powierzchni 6,5 tysiąca metrów kwadratowych, ofiarowanej bezpłatnie przez miasto, będzie też budynek garażowo-gospodarczy o powierzchni 220 metrów kwadratowych (komenda posiada 24 samochody i dwa motocykle),

budynek socjalny dla przewodników psów, wiaty z kojcami dla policyjnych psów, wiaty dla samochodów i inne udogodnienia.

Trzy kondygnacje biurowca wzniesione zostaną w kształcie litery U, a całość będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Wewnątrz schodom towarzyszyć będzie winda. Komunikację w budynku ułatwić mają trzy klatki schodowe. Pracować tam będzie mogło w normalnych warunkach 165 osób. Będzie też plac manewrowy i droga wewnętrzna oraz parking na kilkadziesiąt samochodów.

W środku będą specjalne pomieszczenia do obsługi interesantów i pokój do rozmów z najmłodszymi pokrzywdzonymi, sale odpraw o powierzchni 114 i 29 mkw. W piwnicach znajdą się szatnie, magazyny i składnice dowodów rzeczowych. Na parterze biura wydziału prewencji i przestrzeń dla klientów. Na poczekalnię, recepcję, pomieszczenie dyżurnego i pokój przyjęć interesantów wydzielono niemal 100 mkw. Na tej kondygnacji znajdzie się też pięć pokoi dla osób zatrzymanych i magazyny mundurów. To także biura dzielnicowych, biuro dyżurnego, pokój zespołu ds. nieletnich.

I piętro zajmie kilkanaście pomieszczeń biurowych wydziału kryminalnego. Na tej kondygnacji znajdzie się też gabinet komendanta i jego zastępcy, składnica akt, pokoje przesłuchań i okazań (z lustrem weneckim).

Na II piętrze, oprócz pomieszczeń biurowych dla kryminalnych i ruchu drogowego, umieszczono m.in. magazyn dowodów rzeczowych, 32-metrową salę odpraw, gabinet rzecznika prasowego, składnicę akt.

Budowę realizuje firma Polaqua, która ma za to otrzymać 17,2 milionów złotych. Projekt nowej siedziby KPP wykonał natomiast Zespół Usług Projektowych z Sochaczewa.

red.

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)