Maluchowy rekord Guinnessa

echopowiatu_maluchy1

W połowie sierpnia w Sochaczewie odbędzie się XIV Ogólnopolski Zlot Fiata 126p. Pięciodniowa impreza kulminację będzie mieć w niedzielę 13 sierpnia, gdy uczestnicy przymierzą się do pobicia rekordu Guinnessa.

XIV Ogólnopolski Zlot Fiata 126p potrwa od 11 do 15 sierpnia. Jego baza znajdować się będzie w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Uczestnicy zjadą na ziemię sochaczewską w piątek 11 sierpnia, następnego dnia w Osadzie odbędzie się giełda części, oficjalne otwarcie i zabawa przy muzyce.

W niedzielę właściciele maluchów około 9.00 wjadą do Sochaczewa, a ulicami miasta przejedzie wyjątkowa parada.

– Przy współpracy z Biurem Rekordów będziemy chcieli pobić rekord Guinnessa na „Największą paradę samochodów marki Fiat”, który należy do Fiat 500 Club Italia i wynosi 500 samochodów. Rekord został ustanowiony 9 lipca 2006 roku pomiędzy miejscowościami Villanova d’Albenga i Garlenda. Wierzymy, że w naszej paradzie weźmie udział więcej niż pół tysiąca maluchów – mówi organizator zlotu, sochaczewianin Paweł Piątek.

Po niej samochody zaparkują na placu Kościuszki, gdzie do 19.00 będzie można podziwiać piękne samochody, posłuchać muzyki (Cyber Marian, L’ombelico del Mondo, Maja i Dandysi, Ja i Moi Bracia), obejrzeć pokaz Zumby i pokaz taneczny w wykonaniu Abstraktu. Zaplanowano też konkursy z nagrodami, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków ochotników z Młodzieszyna, malowanie buziek, zabawy z animatorem, pokaz mieszanych sztuk walki. W wolnej chwili uczestnicy zlotu odwiedzą Stację Muzeum oraz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, a zabytkowymi Jelczami pojadą do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.

Poniedziałek 14 sierpnia to dzień na zwiedzanie okolic Sochaczewa. Uczestnicy przejadą echopowiatu_maluchybędzie konkurs zręczności kierowców, a wieczorem wręczenie nagród i podsumowanie imprezy. Właściciele maluchów rozjadą się do domów we wtorek 15 sierpnia.

Zlotowi towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Lenki Cierlickiej. Pięciolatka cierpi na rzadką, nieuleczaną chorobę Pradera-Willego. Wymaga intensywnej rehabilitacji, leczenia hormonem wzrostu, specjalistycznej opieki w Centrum Zdrowia Dziecka.

– W niedzielę na placu Kościuszki będziemy zbierać pieniądze do puszek, ale chcemy też licytować wśród zwiedzających przejażdżki Fiatami 126p. Akcja już trwa. Ostatnio poprzez największy polski portal aukcyjny zlicytowaliśmy cztery najbardziej pożądane numery startowe – 1, 2, 3 i 126. Zebraliśmy w ten sposób 1001,50 zł – mówi Paweł Piątek.

Zlot objęli swym patronatem burmistrz miasta Piotr Osiecki oraz starosta sochaczewski Jolanta Gonta.

um/red.

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)