Święto Gimnazjum w Szymanowie

17-3-1

W piątek 7 listopada w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Szymanowie uroczyście obchodzono jubileusz 10-lecia nadania szkole imienia. W święcie szkoły udział wziął m.in. starosta sochaczewski Tadeusz Koryś oraz władze gminy Teresin.

Święto szkoły w tym roku obchodzono bardzo wyjątkowo. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szymanowskiego gimnazjum świętowali bowiem 15. rocznicę powołania placówki, 10-lecie nadania imienia – Józefa Piłsudskiego, a także 110. rocznicę powstania budynku tejże szkoły. Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta odprawiona w pobliskim kościele parafialnym. Szczególnym momentem było odsłonięcie przez dyrektor szkoły Ewę Sobotę i wójta gminy Teresin Marka Olechowskiego pamiątkowej tablicy upamiętniającej patrona placówki. Dalsze uroczystości odbywały się na sali gimnastycznej. Tu rozstrzygnięto konkursy plastyczny i polonistyczny, a po akademii przypominającej postać Józefa Piłsudskiego i najważniejsze wydarzenia z dziejów placówki i budynku przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej szkoły zdmuchnęła świeczkę na urodzinowym torcie.

Z okazji tak zacnych jubileuszy Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski na ręce dyrektor szkoły przekazał nie tylko gratulacje, ale również pamiątkowy grawer upamiętniający jubileusz 10-lecia nadania placówce imienia.Z okazji jubileuszu całej społeczności szkolnej składam serdeczne gratulacje i podziękowania za wychowanie oraz edukację wielu pokoleń dzieci i młodzieży, a także dobre przygotowanie ich do dalszej drogi życiowej.

Dzisiejszy dzień jest świętem wszystkich, którzy tworzyli i tworzą szkołę – mówił starosta. – Gronu pedagogicznemu życzę zaangażowania i niesłabnącego zapału, które z pewnością zaowocują dalszym rozwojem szkoły otwartej na marzenia i potrzeby uczniów, opartej na poszanowaniu indywidualności każdego młodego człowieka. Uczniom zaś życzę, by, budując swoją przyszłość, z entuzjazmem i radością odkrywali tajniki wiedzy. Niech postawa patrona szkoły, wielkiego Polaka, była dla Was wzorem, byście wyrośli na mądrych i prawych obywateli – dodał na zakończenie starosta.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)